Oczyszczanie organizmu z toksyn – naturalne sposoby

Coraz więcej osób uświadamia sobie, jak bardzo zanieczyszczone są nasze organizmy. Śmieciowe jedzenie, wszechobecna chemia, niedostateczna ilość witamin i minerałów, leki  – wszystko to sprawia, że jesteśmy nosicielami wewętrznego swoistego śmietnika, który wypadałoby posprzątać, najlepiej kilka razy do roku. Oczyszczanie organizmu jest konieczne, by funkcjonować w zdrowiu fizycznym i psychicznym. Często zastanawiamy się, jak się do tego zabrać. Wcale nie jest to takie skomplikowane, w tym artykule wyjaśnię Ci, jak oczyścić swój organizm. 

Jakie są objawy zanieczyszczonego organizmu?

Tak naprawdę mogą być one bardzo nietypowe, jednak istnieje szereg objawów, które występują najczęściej. Należą do nich:

1. bóle głowy 

2. ciągłe przemęczenie 

3. zaburzenia nastroju 

4.problemy jelitowe (wzdęcia, biegunki, zaparcia)

5.trudny do zniesienia zapach potu 

6.problemy ze snem 

7.podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów 

Od czego zacząć? 

Od nastawienia. Trzeba mieć świadomość, że oczyszczanie organizmu to proces dość długotrwały, jednak każdy etap jest niezbędny, byśmy odzyskali zdrowie. 

Etapy oczyszczania organizmu

1. przede wszystkim należy odstawić wszelkiego rodzaju żywność przetworzoną. Włączyć do diety dużo świeżych warzyw i owoców, pić odpowiednią ilość wody, najlepiej 2-3 litry, lub więcej 

2.odrobaczyć się – nie, to nie jest pomyłka. Podstawą do oczyszczania organizmu jest pozbycie się pasożytów, które niestety ma w sobie większość z nas. Często pamiętamy o odrobaczaniu zwierząt, a zapominamy, że my także powinniśmy to robić przynajmniej 2 razy do roku. To nie jest skomplikowane, w sklepach zielarskich można zakupić gotowe preparaty na odrobaczanie, na bazie ziół takich jak piołun, wrotycz, czy orzech włoski. Świetnie też sprawdza się wrotyczówka, nalewka, którą możemy zrobić sami w domu niedużym kosztem. Odrobaczanie powinno trwać tydzień, po czym należy zrobić tydzień przerwy i kontynuować jeszcze dodatkowo 7 dni. Mogą się na tym etapie pojawić nasilone bóle głowy i złe samopoczucie, ale to tylko znak, że organizm się oczyszcza – to minie. 

3. po odrobaczaniu powinniśmy zadbać o stan naszej wątroby i jelit. Są to największe organy naszego organizmu i wymagają szczególnej uwagi. W oczyszczaniu wątroby pomogą nam takie zioła jak karczoch, ostropest, boże drzewko, czy gynostemma. Jelita oczyścimy siemieniem lnianym, nasionkami chia, bądź gotowym sokiem triphala. Średnio takie oczyszczanie powinno trwać minimum miesiąc, a powinniśmy je powtarzać minimum 2 razy do roku. 

4. na tym etapie nasz organizm jest już w dość dobrym stanie. Możemy rozpocząć suplementację chlorellą – która dogłębnie oczyszcza organizm z toksyn, a także z metali ciężkich. Warto dodać do tego jeszcze spirulinę, która dotleni i dożywi nasze komórki, uzupełni witaminy i minerały i doda nam energii. 

I tyle ! 

Tak, tyle wystarczy, by Twój organizm wrócił do wewnętrznego ładu! Śmieci wyniesione! Teraz tylko należy zadbać o zdrową dietę i pamiętać, by wracać do oczyszczania raz, a najlepiej dwa razy do roku.